تبلیغات

آمار جومانجی به ۸۶۴ میلیون دلار رسید

بانی فیلم – گروه سینمای جهان: «۵۰ سایه رها شده» که قسمت سوم از فرانچیز موسوم به «۵۰ سایه» است و در پی «۵۰ سایه خاکستری» و «۵۰ سایه تاریک تر» اکران شده، اضافه بر بازار پرسود خود در آمریکای شمالی و بالانشینی در این نقطه از جهان، در سایر کشورها و مناطق نیز مقتدرانه عمل کرد و در این راستا آمار فروش اش را در سایر قاره ها به صد و سی و شش میلیون و نهصد هزار دلار رساند. اکران این فیلم در کشورهایی به جز آمریکای شمالی از دو- سه روز پشتر شروع شده بود و همین مسئله بود که کمک کرد تا در سایه درآمدسازی عالی اش در ۵۷ کشور و بازار و منطقه (شامل آلمان یا شروع اکرانی ده میلیون و هفتصد هزار دلاری) فرانچیز «سایه ها» را از مرز یک میلیارد دلار در سطح جهان عبور بدهد و از حالا لزوم ساخت قسمت های بعدی این سری آثار را هم فریاد کند. مجموع سودسازی «۵۰ سایه رها شده» در مناطق اروپا، آسیای شرقی، آمریکای لاتین، شمال آفریقا و اقیانوسیه به نود و هشت میلیون و صد هزار دلار در هفته سپری شده رسید و به لطف این فروش ضربتی که ویژه فیلم هایی با خیل هواداران جوان و عکس العمل های تند و لحظه ای است، مجموعه فیلم های «سایه ها» وارد بخشی تازه از رونق و حیات پرسود خود شد. این در حالی است که هالیوود پس از اکران بسیار پرسود قسمت اول این فیلم ها در سال ۲۰۱۴ مصمم شده بود که به این روند استمرار بخشد و حتی در صورت تمام شدن رُمان های مرجع به داستان سازی های تازه روی بیاورد و کاراکترهای این قصه را در مسیر دلخواه به کسب درآمدهای نجومی جدید سوق بدهد. به همین خاطر است که کارشناسان امر اواسط این هفته تصریح کردند دیر نیست روزی که فرانچیز «سایه ها» از مرز ۲ میلیارد دلار هم عبور کند و این البته با اکران فیلم چهارم در سالهای پیش رو امکان پذیر خواهد شد زیرا بعید است به رغم دستاوردهای اقتصادی عالی «۵۰ سایه رها شده» در زمان برداشته شدن این فیلم از پرده ها مرز یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون دلار پشت سر گذاشته شده باشد.
از ایستوود تا جنگلی ها
فیلم جدید کلینت ایست وود نیز این هفته اضافه بر بازار آمریکایی اش یک بازار جنبی در سایر قاره ها را هم به روی خود گشود اما برخلاف «۵۰ سایه رها شده» در ۲۳ کشور و بازار مختلف غیر آمریکایی بیشتر از پنج میلیون و سیصد هزار دلار کاسبی نکرد. یکی از بهترین بازارهای اروپایی برای این فیلم طبعاً فرانسه بود که با نام فیلم و محل وقوع اتفاقات آن عجین است و سبب شد یک شروع اکران یک میلیون و چهارصد هزار دلاری برای آن در این کشور شکل گیرد.
پررونق تر از این فیلم و حتی موفق تر از نسخه تازه «سایه ها»، قسمت دوم فیلم فانتزی و پرتحرک «جومانجی» بود که این نیز به فروش عالی اش طی ۸ هفته اکران جهانی ادامه داد و همزمان با ۳۶۵ میلیون دلاری شدن در آمریکا و کانادا، در کل سطح جهان به رقم ۸۶۴ میلیون دلار رسید که رقم بسیار جالب توجهی با توجه به دنباله ای بودن این فیلم و به تبع آن تکراری بودن سوژه است. این فیلم نه تنها به دومین فیلم پرفروش تاریخ حیات کمپانی سونی پیکچرز در سطح آمریکای شمالی تبدیل شده بلکه به لیست ۱۰۰ فیلم پرفروش تاریخ سینما هم وارد شده و به آرامی در حال طی کردن پله های متعدد این فهرست به سمت بالا است. نام جنبی و کامل کننده این فیلم «به جنگل خوش آمدید» است.

با سایت خبری ملکانه همراه باشد…

banifilm.ir

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار