تبلیغات

قضاوت داور مالزیایی مشکوک بود/ استقلال به خدا شکایت کند


کارشناس داور کشورمان گفت: قضاوت داور مالزیایی بسیار مشکوک بود. او بیشتر به جای آن که فوتبال را قضاوت کند تیم استقلال را سلاخی کرد.

به نقل از مهر، تیم فوتبال استقلال تهران قربانی یکی از ضعیف ترین داوری ها در لیگ قهرمانان آسیا شد تا نتواند از یک دیدار خارج از خانه با سه امتیاز به ایران بازگردد. داور اهل کشور مالزی با قضات ضعیف خود و گرفتن دو پنالتی بی جهت به ضرر استقلال زمینه ساز به مساوی کشیده شدن دیداری شد که با برتری آبی پوشان جریان داشت.

علی خسروی کارشناس داوری کشورمان در این رابطه اظهار داشت: این قضاوت خیلی مشکوک بود. چنین قضاوتی را در ۱۰ سال اخیر ندیده‌ام که این‌گونه یک تیم را سلاخی کنند. این قضاوت یک قضاوت داعشی بود اما می‌گویم شکایت کردن فایده‌ای ندارد. به نظر من باشگاه استقلال باید بیانیه بدهد و بگوید ما فقط به خدا شکایت می‌کنیم!

وی افزود: پیشتر در مورد این مسائل و دپارتمان و کمیته داوران آسیا هشدار داده بودم اما کسی توجهی نکرد و حالا ضرر آن را تیم استقلال می‌بیند. بیانیه باشگاه استقلال را هم فدراسیون فوتبال ایران به AFC‌ بدهد و بگوید باشگاه ما این بیانیه را منتشر کرده است و ما خواهان رسیدگی هستیم! با شکایت کردن به جایی نمی‌رسیم. ما باید تلاش کنیم در آسیا کرسی داشته باشیم. ما بهترین داور آسیا را داریم و به همین دلیل باید در کمیته داوران آسیا یا دپارتمان داوری آسیا نفر داشته باشیم. ما باید در چینش داوران مسابقات آسیایی تاثیرگذار باشیم. این حساسیت همیشه روی کشور ما هست. زمانی از داوران عرب و حاشیه خلیج فارس می ترسیدیم اکنون باید از داوران شرق آسیا هم بترسیم! سال گذشته نیز چنین اتفاقی برای پرسپولیس مقابل الهلال افتاد و من در مورد آن نیزتذکر داده بودم. مشکل ما این است که دچار روزمرگی هستیم.

کارشناس داوری کشورمان تصریح کرد: فقط دنبال چیدن داوران در مسابقات داخلی یا نظارت هستیم. به جز فغانی، تمام داوران خوب ما در مسابقات درجه دو آسیا سوت می‌زنند. آیا بنیادی فر از بن یعقوب کمتر است؟ ما نباید این را پیگیری کنیم که چرا این داوران ما در AFC کاپ سوت می زنند و داور مالزیایی در چمپیونزلیگ؟ کسی پیگیری نمی‌کند. حتی در کمیته داوران‌مان کسی را داریم که با رییس کمیته داوران آسیا تماس بگیرد و در این مورد صحبت کند؟

داور بازنشسته فوتبال کشورمان تصریح کرد: رییس کمیته داوران حتی تلفن های خودش را هم جواب نمی‌دهد. فقط عده ای را گذاشته که برایش دعوا کنند. رسالت کمیته داوران این است؟  آقایان می‌گویند ما باشیم، هر کسی هرکاری دوست داشت انجام بدهد. باید به حرف‌های فنی گوش بدهند. ما چیزی را برای خودمان نمی خواهیم. فقط قصدمان کمک است.

خسروی بیان داشت: اکنون نیزمی‌گویم باید تقاضای یک جلسه اضطراری با دبیر کل کنفدراسیون فوتبال آسیا بدهند و در آنجا داوری هایی که در دو سال اخیر برای استقلال، پرسپولیس و حتی تراکتورسازی شده است را بررسی کنند. برای بقیه تیم های ما این اتفاقات نیفتاده اما در مورد این سه تیم اتفاقات زیادی افتاده و باید این مسائل را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ببرند و در آنجا بررسی کنند. البته من با وجود این مسئولان به هیچ عنوان خوش‌بین نیستم که چیزی عوض بشود. به نظر من اکنون یک موجی راه افتاده اما این جوها دو روز دیگر می‌خوابد و این روند سال بعد و سال های بعد ادامه خواهد داشت! هرچند امیدوارم که ما اشتباه کنیم و اتفاقی بیفتد که ما خوش‌بین شویم!

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار