تبلیغات

هک کردن باکتری روده گاو برای تولید گوشت بیشتر

خبرگزاری مهر: دانشمندان اسکاتلندی با هک کردن و دستکاری باکتری روده گاو موفق شدند تولید گاز متان توسط این حیوان را کاهش دهند و همین طور بر میزان گوشت قابل استحصال از آن بیفزایند.

به گزارش فیوچریسم، انواع باکتری ها و جانداران ریز میکروسکوپی در درون دستگاه هاضمه و از جمله روده حیوانات اهلی زندگی می کنند. در درون روده گاو نیز باکتری خاصی وجود دارد که وجود آن برای هضم رژیم غذایی با فیبر بالا ضروری است.

اما همین باکتری عامل تولید گاز متان نیز هست که یک گاز گلخانه ای خطرناک و قدرتمند محسوب می شود. محققان می گویند از طریق ایجاد تغییراتی در میکروبیوم های گاو این حیوان گوشت بیشتر و متان کمتری تولید می کند.

خروج گاز متان از شکم گاو با توجه به جمعیت زیاد این حیوان در سطح جهان می تواند فرایند گرم شدن کره زمین را تشدید کند. باید توجه داشت که گاز متان ۲۵ برابر گاز دی اکسید کربن از قابلیت ایجاد گرما در کره زمین برخوردار است و کاهش تولید آن به حفظ محیط زیست کمک شایانی می کند.

البته روند ایجاد تغییرات در باکتری روده گاو هنوز به اتمام نرسیده و محققان دانشگاه ادینبورگ اسکاتلند در حال مطالعه بر روی نمونه های مختلف گاوها در اسکاتلند برای تکمیل پژوهش های خود در این زمینه هستند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار