تبلیغات

ریابکوف: پاسخ آمریکا را خواهیم داد

خبرگزاری ایسنا: معاون وزیر خارجه روسیه امروز (دوشنبه) به آمریکا هشدار داد، کشورش در وضع قوانینی برای پاسخ دادن به تحریم‌های جدید آمریکا تاخیر نخواهد کرد.

این در حالی است که چند تن از نمایندگان ارشد پارلمان روسیه گفته‌اند در حال بررسی وضع قوانینی هستند که به موجب آنها کرملین برای ممنوع یا محدود کردن فهرستی از اقلام وارداتی آمریکایی اختیاراتی پیدا می‌کنند.

ریابکوف تصریح کرد، مسکو در حال بحث بر سر "سو استفاده واشنگتن از وضعیت دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی" است.

این اظهارات ریابکوف در حالی مطرح شد که روابط میان مسکو و واشنگتن اخیرا به پایین‌ترین حد خود رسیده است. در تاریخ ششم آوریل سال جاری میلادی وزارت خرانه داری آمریکا در واکنش به "فعالیت‌های بدخواهانه روسیه" 38 مقام ارشد، کارآفرین و کمپانی روس را به لیست تحریم‌های خود اضافه کرد.

در عین حال روز گذشته نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد نیز مدعی شد، واشنگتن در حال آماده‌سازی تحریم‌های جدیدی علیه روسیه به دلیل آنچه که آمریکا "حمایت مسکو از دولت سوریه" خواند، است.

او در ادامه مدعی شد که این تحریم‌های جدید علیه فعالیت کمپانی‌ها و شرکت‌های روسی وضع خواهند شد که با دولت سوریه درخصوص نقل و انتقال تجهیزات مربوط به تسلیحات شیمیایی همکاری می‌کنند.

به گفته هیلی، این تحریم‌ها قرار است امروز (دوشنبه) از سوی مقامات آمریکایی اعلام شوند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار