تبلیغات

پتنت‌های اسکنر اثر انگشت زیر صفحه اوپو

وبسایت گجت نیوز - معین کریمی: پتنت‌های اسکنر اثر انگشت زیر صفحه شرکت اوپو در اداره مالکیت معنوی چین به انتشار رسیدند. این پتنت‌ها نشان می‌دهد تکنولوژی بیومتریک جدید اوپو متفاوت از اسکنر شرکت سینپتیکس است.

نخستین شرکی که اسکنر اثر انگشت زیر صفحه را به صورت عملی در یک گوشی به کار برد شرکت ویوو با گوشی X20 Plus UD بود و اخیرا هواوی از آن در گوشی میت RS پورشه دیزاین خود استفاده کرده است. با توجه به پتنت‌های تازه به انتشار رسیده از اسکنر اثر انگشت زیر صفحه از سوی شرکت اوپو در اداره مالکیت معنوی چین (SIPO)، به نظر می‌رسد این شرکت نیز خودش را مهیای استفاده از جدیدترین تکنولوژی بیومتریک موبایلی جهان می‌کند.

پتنت‌های اسکنر اثر انگشت زیر صفحه اوپو

پتنت‌های اسکنر اثر انگشت زیر صفحه اوپو

پتنت‌های اسکنر اثر انگشت زیر صفحه اوپو

همراه اسناد منشر شده، تصاویری نیز دیده می‌شود که نشان می‌دهد این اسکنر اثر انگشت درون نمایشگر نه تنها قادر به قفل‌گشایی صفحه گوشی است، بلکه برای احراز هویت در پرداخت‌های الکترونیکی نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

پتنت‌های اسکنر اثر انگشت زیر صفحه اوپو

این پتنت‌ها در واقع قسمتی از صفحه نمایش که قادر به شناسایی انگشت شما است را به تصویر می‌کشند. این تکنولوژی حتی بر روی صفحه روشن گوشی نیز کار می‌کند. معنی این عملکرد آن است که تکنولوژی اسکنر اثر انگشت زیر صفحه شرکت اوپو متفاوت‌تر از آنچیزی است که سینپتیکس طراحی کرده است؛ یک سنسور نوری زیر یک صفحه اولد که صرفا وظیفه‌ی اسکن اثر انگشت در حالت خاموش بودن صفحه را بر عهده دارد.

اسکنر اثر انگشت زیر صفحه در گوشی Oppo R15S

شایعات خبر می‌دادند گوشی اوپو فایند 9 (Oppo Find 9) نخستین شرکت مجهز به اسکنر اثر انگشت زیر صفحه کمپانی اوپو خواهد بود، اما اکنون اخبار تازه به دست ما رسیده حاکی از نکات دیگری است. این شرکت به تازگی گوشی پرچمدار جدید خود، اوپو آر 15 را با ظاهری شبیه به آیفون ایکس معرفی کرده است، پس ما انتظار داریم به جای اوپو فایند 9، گوشی اوپو آر 15 اس نخستین گوشی باشد که چنین تکنولوژی مدرن بیومتریکی را در خود جای داده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار