تبلیغات

مجازات ۷ ساله آمریکا برای ZTE

وبسایت سخت افزار - سیمین نوربخش: بعد از تصمیم وزرات بازرگانی ایالات متحده، ZTE دیگر نمی تواند چیپ ست های کوالکام را خریداری کند. این شرکت چینی بدلیل نقض شرایط تحریم ها از خرید تمام محصولات آمریکایی مانند چیپ ست به مدت 7 سال محروم شده است.

ZTE سال گذشته به جرم ارسال تجهیزات و تکنولوژی های ساخت آمریکا به طور غیرقانونی به ایران در زمان تحریم متهم شد. به منظور حل و فصل این ماجرا، زد تی ای وعده داد که 4 کارمند ارشد خود را اخراج کند و 35 نفر دیگر را با کاهش پاداش و جریمه آنها، مجازات کند. در حالیکه 4 کارمند بالا رتبه این کمپانی اخراج شدند؛ ماه گذشته مشخص شد که خبری از تنبیه و یا کسر پاداش 35 کارمند دیگر نیست. همین موضوع دلیلی شد برای تنبیه بزرگتر این شرکت.

مسلماً این مجازات اثر منفی قابل توجهی در کسب و کار ZTE خواهد گذاشت. شرکت های آمریکایی برآورد کرده اند که درحدود 25 تا 30 درصد اجزاء استفاده شده در تجهیزات ZTE مانند دستگاه های مرتبط شبکه و گوشی های هوشمند از این کشور به چین ارسال می شود. حالا وضعیت گوشی Axon 9 که قرار بود با چیپ ست اسنپدراگون 845 به بازار معرفی شود، در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. مشخص نیست که این گوشی با چه سخت افزاری عرضه خواهد شد و آیا اصلاً معرفی می شود یا خیر.

حالا به نظر میرسد که اعضای کنگره موفق شده اند نگرانی های خود در خصوص عدم امنیت محصولات دو کمپانی هواوی و ZTE را به خوبی به کل دولت آمریکا منتقل کنند. در اوایل سال 2018 در مراحل پایانی معامله، ورایزن و AT&T از فروش گوشی هواوی میت 10 پرو به دلیل فشار دولت انصراف دادند، حالا ZTE پس از آنکه سال گذشته مبلغ 1.19 میلیارد دلار به آمریکا به دلیل دور زدن تحریم های ایران و کره شمالی جریمه پرداخت کرد، به هفت سال ممنوعیت از خرید محصولات آمریکایی محکوم شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار