واکنش وزیر ارشاد به حضور ۲ ایرانی در جشنواره کن

تبلیغات

واکنش وزیر ارشاد به حضور ۲ ایرانی در جشنواره کن

خبرگزاری ایلنا: سید عباس صالحی ویزر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره حضور اضغر فرهادی و جعفر پناهی در جشنواره فیلم کن واکنش نشان داد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز شنبه 1 اردیبهشت در حاشیه بازدید از سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر در پاسخ به سوالی پیرامون حضور جعفر پناهی و اصغر فرهادی در هفتادو یکمین دوره جشنواره فیلم کن گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هنوز به هیچ موضع رسمی درباره حضور این دو هنرمند در جشنواره فیلم کن نرسیده است.

وی ادامه داد: نگاه و تعامل ما یک نگاه و تعامل حداکثری با جهان و سینمای جهان است و با این رویکرد ارتباطات جهانی خود را تنظیم کردیم و نگاه ما حضور حداکثری است البته قطعا پاره‌ای از قواعد و قوانین وجود دارد که آن‌ها نیز باید رعایت شود.

صالحی درباره ارتباط و تعامل وزارت ارشاد با دستگاههای امنیتی و وزارت امور خارجه و حضور هنرمندان خارجی در ایران گفت : خوشبختانه در سه سال گذشته به نگاه مشترک و مورد نظر حوزه فرهنگ و حوزه های امنیتی رسیده ایم و سال به سال این مشترکات افزایش یافته است و هر قدر ارتباطات قوی تر بشود به نفع سینمای ایران است.

وی درباره نامه نگاری سینماگران با رئیس جمهور درباره مشکلات سینما گفت : اهالی سینما حق دارند با هر فردی مکاتبه کنند و حق دارند که افراد مختلف را طرف خطاب قرار بدهند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار