انفجار در کابل؛ ۳۱ نفر کشته و ۵۴ تن زخمی شدند

تبلیغات

انفجار در کابل؛ ۳۱ نفر کشته و ۵۴ تن زخمی شدند

خبرگزاری ایسنا: مقامات افغانستان امروز (یکشنبه) از حمله‌ای انتحاری به یک مرکز ثبت‌نام رای دهندگان در کابل خبر دادند. در این حمله چندین تن کشته یا زخمی‌ شده‌اند.

این حمله پس از چند هفته وضعیت آرام در کابل صورت گرفت و هنوز هیچ گروهی مسئولیت آن را بر عهده نگرفته است.

عبدالرحمان رحیمی، رییس پلیس کابل به شبکه خبری طلوع گفت، به نظر می‌رسد که این انفجار حمله‌ای انتحاری بوده و تلفاتی را در پی داشته اما هنوز جزییات آن مشخص نیست.

یکی از مقامات وزارت سلامت عمومی افغانستان اظهار کرد، آمبولانس‌هایی که به محل انفجار اعزام شدند، دست‌کم چهار کشته و ۱۵ زخمی را به بیمارستان‌های کابل منتقل کردند اما تلفات نهایی این انفجار انتحاری مشخص نیست.

وزارت بهداشت افغانستان در خبرهای خود اعلام کرده بر اساس آمار رسیده، در این انفجار تاکنون ۱۲ نفر کشته و ۵۷ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

مراکز ثبت‌نام رای‌دهندگان در آستانه انتخابات پارلمانی افغانستان در سراسر این کشور مشغول فعالیت هستند. قرار است که این انتخابات در ماه اکتبر برگزار شود و نگرانی‌هایی درخصوص مورد حمله قرارگرفتن سایر مراکز ثبت‌نام وجود دارد.

انفجار روز یکشنبه در منطقه‌ای در شرق کابل صورت گرفت که اکثریت ساکنان آن را اقلیت شیعه هزاره تشکیل می‌دهند. این اقلیت مذهبی بارها هدف حملاتی قرار گرفته که داعش مسئولیت آن‌ها را بر عهده گرفته است.

خبرگزاری فرانسه گزارش داد شمار تلفات انفجار تروریستی مرکز ثبت‌نام رأی‌دهندگان در کابل به 31 کشته و 54 زخمی افزایش یافت.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار