پابلو کاسادو رهبر حزب مردم اسپانیا شد

تبلیغات

پابلو کاسادو رهبر حزب مردم اسپانیا شد

ایسنا: حزب مردم، حزب مخالف دولت اسپانیا پابلو کاسادو، عضو دست راستی مجلس این کشور را به عنوان رهبر جدید خود انتخاب کرد.

 پابلو کاسادو، به جای ماریانو راخوی، نخست‌وزیر پیشین اسپانیا انتخاب شد. راخوی ماه گذشته در پی رأی عدم اعتماد پارلمان، مجبور به کناره‌گیری از مقامش به عنوان نخست وزیر و رهبر حزب مردم شد.

کاسادو که ۳۷ سال دارد، موضع سختگیرانه‌ای در برابر جدایی طلبان کاتالونیا گرفته و می‌خواهد مالیات را کاهش دهد.

فراهم ساختن زمینه برای حمایت رأی‌دهندگان از حزب راست میانه مردم، از جمله وطایف او قبل از برگزاری انتخابات محلی، منطقه ای و اروپایی در سال آینده خواهد بود.

پابلو کاسادو رهبر حزب مردم اسپانیا شد

کاسادو که رئیس بخش ارتباطات حزب مردم است، به هنگام سخنرانی در همایش حزب مردم در هتلی در مادرید مورد استقبال شدید نمایندگان قرار گرفت.

او گفت: می‌خواهم شما را برای برقراری رابطه با جامعه به شهرک‌هایتان، مناطق‌تان، روستاهایتان و شهرهایتان بازگردانم.

کاسادو افزود: می خواهم شما رأی‌دهندگان خود را به تحرک بیاورید و برنامه‌ای را برای پیروزی در انتخابات آتی آغاز کنید.

این سیاستمدار با تأکید بر این که حزب وارد مرحله جدیدی شده، خواستار به حرکت در آوردن اقتصاد از طریق بهبود بهره‌وری و کاهش مالیات شد.

کاسادو در حالی رهبری حزب مردم را به عهده گرفته که این حزب، بر سر رسوایی‌های مالی دچار جنجال شده است. این جنجال ماریانو راخوی، رهبری پیشین آن را که از سال ۲۰۱۱ نخست وزیر اسپانیا بود، مجبور به کناره‌گیری از قدرت کرد.

پدرو سانچز، رهبر حزب سوسیالیست که در اول ژوئن از سوی مجلس اسپانیا به عنوان نخست‌وزیر این کشور انتخاب شد، قبل از انتخاب گفت، راخوی نتوانسته مسئولیت رسوایی حزب خود را بر عهده بگیرد و خواهان رأی عدم اعتماد به دولت او شد.

جنجال فساد در حزب مردم، به یک صندوق مالی سری مربوط می شود که طی سال‌های ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ در کنترل این حزب بوده است.

حزب سوسیالیست اسپانیا که سانچز رهبر آن است، توانسته یک چهارم کرسی‌های پارلمان این کشور را در اختیار گیرد. این حزب از حمایت شش حزب دیگر این کشور از جمله ملی‌گرایان باسک و کاتالان برخوردار است.

بر اساس گزارش دویچه وله، به گفته آنا پاستور، سیاستمدار و رئیس مجلس اسپانیا، حزب مردم طی رأی‌گیری در مجمع عمومی فوق‌العاده خود پابلو کاسادو را با ۵۷ درصد از مجموع ۳۰۸۲ رأی به رهبری انتخاب کرد.

سائنز دسانتاماریا، معاون سابق نخست‌وزیر اسپانیا و رقیب پابلو کاسادو حدود ۴۲ درصد از آرا را کسب کرد. هر دو کاندیدا در اوایل ماه جاری در رأی‌گیری‌های درون‌حزبی در سراسر کشور توانستند آرای لازم را به‌دست بیاورند.

کاسادو که ۳۷ ساله دارد خود را به عنوان "کاندیدای نوسازی" معرفی کرده بود. او اقتصاددان و وکیل است و به‌تازگی در واکنش به گزارش‌های رسانه‌ای پیرامون ابهاماتی در مورد چگونگی کسب مدرک فوق لیسانسش به دفاع از خود پرداخت.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار