تبلیغات

پیشنهاد مشروط لیبرمن به حماس

خبرگزاری ایسنا: وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در پیشنهادی فریبنده با چاشنی پیش‌شرط به حماس گفت: در صورت ادامه آرامی‌ها، اسرائیل گذرگاه کرم ابوسالم تنها گذرگاه تجاری در نوار غزه را بازگشایی خواهد کرد.

آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) در بیانیه‌ای مدعی شد که این رژیم روز سه‌شنبه گذرگاه کرم ابوسالم، گذرگاه اصلی کالاها با نوار غزه که از تاریخ نهم ژوئیه مسدود شده را در صورت ادامه یافتن آرامش در آنجا تا سه‌شنبه بازگشایی خواهد کرد.

پیشنهاد لیبرمن شامل بازگشایی گذرگاه کرم ابوسالم و بازگرداندن محدوده ماهیگیری به وضعیت قبل در مقابل حفظ آرامش در مرزهای غزه و اسرائیل است.

طبق این بیانیه لیبرمن گفت، اگر وضعیتی که روز گذشته (شنبه) برقرار شده، امروز و فردا نیز ادامه یابد، روز سه‌شنبه اجازه خواهیم داد، گذرگاه کرم ابوسالم فعالیت‌های عادی خود را از سرگرفته و مناطق شکار به حالت قبل بازگردند.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه ادعا کرد: کلید اصلی همه اینها آرامش است، نه بادبادک‌های آتش‌زا، نه درگیری‌ها در نزدیکی نوار مرزی، نه راکت‌ها و نه تیراندازی.

مسؤولان رژیم صهیونیستی مدعی هستند که بادبادک‌های آتش‌زا موجب صدها آتش‌سوزی از آوریل تا به امروز شده است.

این اظهارات لیبرمن پس از آن مطرح شد که فلسطینی‌ها در غزه و رژیم صهیونیستی روز جمعه به توافق آتش‌بسی دست یافتند.

رژیم صهیونیستی در نهم ژوئیه اعلام کرد، در پاسخ به پرواز بادبادک‌های آتش‌زا و دیگر اتفاقات در طول مرزها گذرگاه کرم ابوسالم را که بیشتر کالاها از آنجا به منطقه تحت محاصره نوار غزه منتقل می‌شوند، مسدود کرد.

این رژیم در تاریخ ۱۷ ژوئیه محدودیت‌ها را افزایش داده و مانع از ارسال سوخت به این منطقه شد.

این رژیم محدوده ماهیگیری در سواحل غزه را از شش به سه مایل کاهش داده و این گذرگاه تنها برای انتقال غذا و دارو گشوده می‌شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار