ستاره‌ها می‌روند، پرسپولیس می‌ماند

تبلیغات

ستاره‌ها می‌روند، پرسپولیس می‌ماند

خبرورزشی: با جدایی امیری در کنار مسلمان، احمدزاده و محرمی و همچنین بسته بودن پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس تا نیم‌فصل، ۱۵ بازی دشوار در انتظار سرخ‌هاست و برانکو باید برای این ۱۵ بازی تدبیری اندیشه کند؛ با این حال مروری بر آنچه بر پرسپولیس رؤیایی دهه ۶۰ گذشت می‌تواند چراغ راهی برای تیم کنونی سرخ‌ها باشد.

در بزرگی نفراتی مثل ناصر محمدخانی، فرشاد پیوس، محمد پنجعلی، حمید درخشان و شاهرخ بیانی شکی نیست، اما پرسپولیس در غیاب این ستاره‌ها هم در دهه ۶۰ توانست قهرمان شود. نقل است که زمانی این بازیکنان با پیشنهادات خوبی از تیم‌های قطری روبه‌رو بودند و علی پروین سرمربی وقت سرخ‌ها آن‌ها را به سورتمه (نمایشگاه ماشین معروف خودش) دعوت کرد و به همه آن‌ها گفت که به این پیشنهاد‌ها پاسخ مثبت داده و از پرسپولیس بروند.

پروین اعتقاد داشت اولاً بازیکنی که دلش با تیم نباشد بهتر است برود و دوم اینکه اگر پیشنهاد خوب مالی به بازیکنان رسیده بهتر است این پول را بگیرند و به آن‌ها گفته بود پرسپولیس این پول را ندارد که بدهد و آن‌ها به لیگ قطر و تیم‌های عربی بروند تا پول خوبی بگیرند. پرسپولیس، اما در غیاب این بازیکنان هم قهرمان شد و با رو کردن مهره‌های جوان توانست حتی ستاره‌های تازه‌ای به فوتبال معرفی کند.

حالا این حکایت می‌تواند در انتظار پرسپولیس این فصل هم باشد. زمانی که سرخ‌ها چند مهره کلیدی‌شان را ندارند و با چالش‌هایی عجیب روبه‌رو هستند برانکو باید ضمن استفاده بهینه از بازیکنان اصلی اش، یک نیم‌فصل به بازیکنانی که پیش از این کمتر فرصت بازی پیدا کردند میدان بدهد و مهره‌هایی مثل علوان‌زاده، آدام همتی، طاهرخانی و... هم وارد گود شوند تا چه بسا همین بازیکنان در ادامه لیگ بتوانند عصای دست برانکو و پرسپولیس شوند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار