اتخاذ تدابیر لازم برای جایگزینی «رنو» در ایران

تبلیغات

اتخاذ تدابیر لازم برای جایگزینی «رنو» در ایران

خبرگزاری تسنیم: ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به آمادگی برخی از شرکت‌های خودروسازی چینی برای جایگزینی "رنو و پژو" گفت: چند شرکت چینی از جمله "هایما" و "هاوال" که از برندهای خودروسازی در این کشور هستند قراردادهایی را با خودروسازان کشورمان منعقد کردند.

وی با بیان اینکه جایگزین‌هایی برای خودروهای اروپایی توسط تولیدکنندگان داخلی پیش‌بینی شده که بخشی از آن چینی است، ادامه داد: انعقاد قرارداد با خودرو سازان چینی به این دلیل است که جای خالی برندهایی که به دلیل فشارهای آمریکا از کشورمان خارج می‌شوند، پر شود.

نماینده مردم مشکین‌شهر با بیان اینکه همه خودروهای چینی کیفیت پایینی ندارند، افزود: خودروسازانی که با چین قرارداد منعقد می‌کنند اگر قطعه تحت لیسانس خودروسازان مطرح را دریافت کنند کیفیت لازم را دارد که از این بابت مشکلی پیش نمی‌آید.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: شرکت‌های خارجی که با ایران طرف قرارداد بودند قبل از برجام نیز در زمان تحریم ایران را ترک و یکطرفه قرارداد خود را فسخ کرده بودند.

لذا از یک‌سو باید در زمان اعمال تحریم‌ها به خودروسازان داخلی اعتماد کنیم تا آنها خلاهای ایجاد شده را پر کنند و از سوی دیگر باید با انعقاد قرار داد با خودروسازان برند چینی خلا عدم حضور کشورهای اروپایی در بازار کشورمان را پر کنیم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار