تبلیغات

دادگاه در خصوص کودک مرندی تصمیم‌گیری می‌کند

ایسنا: «محسن ارشدزاده»، مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی در خصوص فیلم انتشار یافته در فضای مجازی مبنی بر تقاضای مادر کودک مرندی جهت نگهداری فرزندش، اظهار کرد: طبق تصمیم دستگاه قضایی، هم‌اکنون کودک مرندی به طور موقت توسط بهزیستی نگهداری می‌شود و از وضعیت جسمی و روحی مطلوبی برخوردار است.

وی با تأکید بر این‌که بهزیستی فقط با حکم دادگاه می‌تواند کودک را به مادرش تحویل دهد، افزود: با توجه به وجود اختلافات خانوادگی و سابقه‌ کودک آزاری توسط پدر این کودک، قطعاً کودک در چنین شرایطی به خانواده تحویل داده نمی‌شود، چون در چنین شرایطی کودک مجدداً دچار مشکل می‌شود.

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌شرقی افزود: اکنون ما وضعیت را بررسی می‌کنیم و اگر مادر از شرایط مساعد و نگهداری برخوردار باشد با حکم دادگاه می‌توان کودک را به نزد وی بازگرداند.

وی ادامه داد: حتی اگر دادگاه کودک را به خانواده‌اش تحویل داد، باید پس از مدتی وضعیت کودک مجدداً بررسی شود تا مواردی مانند کودک‌آزاری و کودک دزدی تکرار نشود.

ارشدزاده با بیان این‌که هم‌اکنون امکان کودک دزدی توسط پدر کودک وجود دارد، افزود: با توجه به این‌که پدر و مادر این کودک طلاق گرفته‌اند و پدر نیز دچار اعتیاد است، از همین‌رو خانواده دچار اختلاف بوده و احتمال مجدد این اقدام وجود دارد که پدر، کودک را به‌عنوان ابزار قرار داده و با استفاده از احساسات مادر، او را به بازگشت به زندگی مشترک، مجبور کند.

هفته گذشته ویدئویی دلخراشی از آزار و اذیت کودکی توسط پدرش در یکی از روستاهای مرند، در فضای مجاز منتشر شد که به دنبال آن، کودک توسط ماموران نیروی انتظامی و اورژانس اجتماعی پیدا و طبق حکم دادگاه به بهزیستی استان تحویل داده شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار