تبلیغات

اتهام بداخلاقی به كی‌روش برای دعوت طارمی!

خبر ورزشی: نه تنها دعوت از اشكان دژاگه كه اين بار دعوت‌هاي مكرر كي‌روش از مهدي طارمي به اردوهاي بعدی براي بعضي‌ها محل سؤال است.

منتقدان مي‌گويند در شرايطي كه طارمي محروميتي 4 ماهه را پشت‌سر مي‌گذارد و سرمربي تيم ملي هم در جريان تخلفات اين بازيكن قرار دارد به لحاظ اخلاقي دعوت او به تيم ملي صحيح نيست.

واقعيت اين است كه كي‌روش مروج اخلاق‌مداري است و بازيكناني كه بداخلاقي مي‌كنند را به تيم ملي دعوت نمي‌كند. اصولاً هر بار دست از هر بازيكني هم كه مي‌كشد تا ابد او را فراموش مي‌كند.

مهدي رحمتي، محمدرضا خلعتبري و هادي عقيلي نمونه‌هاي بحث ما هستند كه وقتي كي‌روش تصميم به حذف آنها از تيم ملي گرفت ديگر با هزار كدخدامنشي و پادرمياني حاضر به بخشش آنها نشد.

مسئله طارمي در ماجراي محروميتش مي‌تواند يك نوع بداخلاقي ورزشي باشد اما طارمي در يك حكايت عجيب حقوقي كه پاي وكيل و مديربرنامه‌هايش در ميان بود دچار مشكل شد.

طارمي مقابل تيم ملي نبود‌‌؛ برابر كي‌روش هم موضعي نداشت. در واقع طارمي رودرروي كي‌روش عددي نبود كه بخواهد قد علم كند و كارلوس دليلي براي حذف او نمي‌بيند.

مهدي طارمي در ماجرايي كه يك سر آن قرارداد با تيم ريزاسپور تركيه بود اشتباهي را مرتكب شد اما اين پروسه سخت يا ساده حقوقي، ربطي به تيم ملي نداشت.

دلایل كي‌روش که به اين مهاجم اعتقاد فني‌ دارد را براي شما توضيح مي‌دهيم‌‌.

كي‌روش يك مهاجم هدف يا تارگت در نوك پيكان خط حمله تيم ملي دارد. نام او سردار آزمون است اما طارمي مهاجمي است كه مي‌تواند يك خط عقب‌تر بازي كند.

 يعني جايي درست پشت‌سر سردار‌‌؛ در نقطه‌اي كه حركات طارمي، شلختگي‌هاي او در زمين و دست و پاز زدن‌هايش مي‌تواند خط دفاع حريف را مشغول كند.

كي‌روش از اين ويژگي به سادگي عبور نمي‌كند و طارمي را از دست نمي‌دهد. مسلماً مهدي طارمي در جام جهاني‌ روسيه يكي از بازيكنان ثابت تيم ملي در خط حمله است‌‌.

 اگر كي‌روش دعوتش مي‌كند به اين دليل است كه او را بي‌برو برگرد بازي مي‌دهد. مسئله‌‌اش هم در يك داستان حقوقي با باشگاه تركيه‌اي را به تيم ملي ربط نمي‌دهد.

حالا كي‌روش اشتباه مي‌كند؟ مي‌توانيم با خود بگوييم اينجا او از ايده‌آل‌هاي اخلاقي خود دست كشيده و فقط به خط حمله تيم ملي فكر كرده است! اگر دوست داريم اين‌طور فكر كنيم. 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار